Застосування мідного купоросу у саду
Всім садівникам і городникам прекрасно відомо, що будь-які рослини, які він вирощує на своїй ділянці схильні до різних захворювань, включаючи викликані бактеріями або грибками. Для запобігання такого розвитку подій стандартно застосовуються засоби захисту рослин, що згубно діють на всі відомі патогени. Одним з найбільш відомих засобів такого роду є, така речовина як мідний купорос. Варто сказати пару слів про правильне його застосування, оскільки даний склад при безграмотному використанні може завдати шкоди здоров'ю людини.
Якщо бажаєте дізнатися які можно використовувати засоби захисту рослин https://agrar.com.ua/uk/купити-засоби-захисту-рослин у саду то перейдіть по посиланню.
Загальні відомості
З хімічної точки зору купорос правильніше називати сульфатом міді. Дана речовина:
- випускається у вигляді кристалів;
- має приємний для ока інтенсивний синій колір;
- не має запаху;
- смак горковато-металевий;
- добре розчиняється в підігрітій воді і інших рідинах;
- демонструє видатні дезінфікуючі властивості;
- використовується в якості недорогого добрива, але в основному як антисептик і фунгіцид.
Сфера застосування мідного купоросу
Використовують розчин сульфату міді переважно для обприскування рослин на початку весни, як засіб дезінфекції тріщин і інших ушкоджень кори, а також для обробки кореневищ. У великих господарствах застосовують і інші речовини, але сірчанокисла мідь в домашньому і дачному садівництві та городництва продовжує використовуватися досить активно. тому радимо вам купити мідний купорос https://agrar.com.ua/uk/купити-засоби-захисту-рослин/фунгіциди/antikhrushch-25kg у перевіреному магазині.
Використання купоросу слід почати до розкриття на рослинах бруньок, можна також цю процедуру повторити восени, вже після повного опадання листя. По листю мідний купорос застосовують тільки при прояві ознак їх ураження, неприпустимо обприскування розчином купоросу по вже розкрилим квітам і плодам в стадії дозрівання, оскільки підвищена концентрація міді в них здатна заподіяти шкоду при вживанні таких плодів і ягід людиною.
Обробку слід проводити один раз, після неї до збору врожаю повинно пройти не менше місяця. Розчин використовується тільки свіжий, приготований в день обробки. Обприскують рослини в сухі дні, під час дощу обробка не ведеться.
Розчин для саду та грунту застосовується в різному співвідношенні, для обприскування дерев досить 1 процентного розчину, міцніше не можна. Для протруювання грунту від патогенів застосуються 3-х відсотковий розчин. Після протруювання грунту можна в оброблену грунт робити посадки як мінімум рік.